baku 2015 logoEI 2015 BAKU

Peto mesto za seniore Srbije u Bakuu

Muška seniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Evropskih igara u Bakuu i zauzela je peto mesto u konačnom plasmanu. Nemačka je danas, u trećem četvrtfinalu, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 26:24, 26:24 i 25:17, posle 90 minuta igre.

Utakmicu u Kristalnoj dvorani posmatralo je 2800 gledalaca, a sudili su Aziz Jener iz Turske i Agnješka Mihlik iz Poljske.

Izabranici Siniše Reljića propustili su svoje šanse u prvom i drugom setu. U prvom delu igre, Srbija nije iskoristila dve set lopte, a Nemci jesu svoju prvu za vođstvo od 1:0. U drugom setu viđena je slična priča u završnici, kada smo posle vođstva od 23:22 dozvolili Nemcima da preokrenu rezultat i dobiju taj set identičnim rezultatom kao prvi – 26:24 i povedu sa 2:0. U trećem setu je došlo do očekivanog pada, posle dva izgubljena seta, što su Nemci znali da iskoriste, jer su jedina reprezentacija u Bakuu sa najjačim sastavom.

Povezana vest:  EI 2015 BAKU, Odbojkašice pretrpele prvi poraz u Bakuu

Posle početnog izjednačenja, Srbija je povela sa 6:2, pa 8:4. U nastavku, Nemačka je smanjilan na 9:7, a zatim posle vođstva Srbije od 13:11, izjednačila i na drugom tehničkom tajm – autu vodila sa 16:15, a potom i 17:15. Serijom 3:0, Srbija je preokrenula rezultat i povela sa 18:17. Usledila je igra poen za poen, da bi Srbija posle izjednačenja na 22:22 stigla do dve set lopte – 24:22. Uspeli su Nemci da izjednače, a zatim, ukupnom serijom 4:0, stignu do vođstva od 1:0 u setovima – 26:24.

Nemci su bolje počeli drugi set i poveli sa 4:2, pa 8:4. Posle vođstva Nemaca od 9:5, Srbija je serijom 4:0 stigla do izjednačenja, a potom su se ekipe smenjivale u minimalnom vođstvu. Na drugom tehničkom tajm – autu Srbija je vodila sa 16:15, a posle bloka Mitića sa 17:15, pa je Vital Hejnen zatražio 30 sekundi odmora. Izjednačili su Nemci posle tajm – auta, pa se zatim igralo poen za poen. Posle vođstva Srbije od 20:19, Nemci su preokrenuli na 21:20, a nešto kasnije isto je učinila i Srbija i povela sa 23:22. Ponovo su Nemci preokrenuli rezultat i stigli do prve set lopte – 24:23, koju nisu iskoristili, ali jesu drugu za konačnih 26:24 i poveli sa 2:0 u setovima.

Povezana vest:  Predsednik Nikolić u ponedeljak sa olimpijcima Srbije

Treći set je počeo vođstvom Nemaca od 5:2, pa 7:3, a Srbija je smanjila na 7:5. Tada su Nemci serijom 5:0 poveli sa 12:5 i meč je praktično već bio odlučen. U nastavku, bilo je 16:8 za Nemačku, pa 18:9 i 21:12. Nemačka je treći set dobila sa 25:17, a meč sa 3:0 i plasirala se u polufinale.

Povezana vest:  PARAOLIMPIJADA 2012, Milan Petrović zauzeo 11. mesto u drumskoj trci

SENIORI – I EVROPSKE IGRE 2015. – BAKU (KRISTALNA DVORANA), AZERBEJDŽAN (12. – 28. JUN) – REZULTATI I RASPORED: