CEV-Baku2015 20150627-151442
EI 2015 BAKU
Bronzana medalja za seniorke Srbije

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zauzela je treće mesto i osvojila bronzanu medalju na prvim Evropskim igrama 2015. u Bakuu. Srbija je danas, u utakmici za treće mesto, savladala Azerbejdžan sa 3:2, po setovima 21:25, 25:19, 17:25, 25:14 i 15:9, posle 122 minuta igre.
Utakmicu u Kristalnoj dvorani posmatralo je 3200 gledalaca, a sudili su Agnješka Mihlik iz Poljske i Aleksandar Pjasecki iz Belorusije.
Fantastičan rezultat su postigle izabranice Zorana Terzića osvajanjem bornzane medalje u Bakuu. Posle još jednog meča u pet setova, protiv domaćina Igara i pred prepunim tribinama, seniorke Srbije su još jednom dokazale kvalitet i posle žestoke borbe slavile u meču za medalju. Vodio je Azerbejdžan sa 1:0 i 2:1, ali je Srbija dva puta uzvratila silovito i izjednačila, da bi egzekucija nastupila u odlučujućem, petom setu.
Azerbejdžan je na startu poveo sa 2:0, pa 4:1, a Srbija smanjila na 4:3, a zatim izjednačila na 7:7. Usledila je serija domaćih od 5:0, kada je Zora Terzić iskoristio oba tajm – auta, ali bezuspešno. U nastavku, Azerbejdžan je vodio sa 16:11, pa 17:14, a Srbija smanjila na 17:16. Ponovo su Azerbejdžanke napravile seriju poena, ponovo 5:0, i povele sa 22:16. Vodio je Azerbejdžan sa 24:19, a zatim iskoristio treću set loptu za 25:21 i vođstvo od 1:0 u setovima.
Na početku drugog seta se vodila izjednačena borba, u kojoj je Srbija imala minimalnu prednost – 4:3. Posle izjednačenja na 7:7, Srbija je serijom 3:0 stigla do prednosti od 10:7, ali su uzvratile Azerbejdžanke i povele sa 11:10. Odgovor Srbije je bio ponovo tri vezana poena za vođstvo od 13:11. Azerbejdžan je svoju seriju poena nastavio posle vođstva Srbije od 15:13, kada su preokrenule na 16:15. Posle drugog tehničkog tajm – auta, Srbija je serijom 4:0 ponovo stigla do vođstva, ovoga puta 19:16 i zatim tu prednost održavala do 20:18, kada je novom serijom 3:0 povećala razliku na pet poena – 23:18. Iskroristila je Srbija svoju prvu set loptu i drugi set dobila sa 25:19 i izjednačila na 1:1 u setovima.
Azerbejdžan je silovito počeo treći set i poveo sa 5:0, pa 8:2 i 12:4. U nastavku je bilo 16:7, 18:8, pa 21:12. Vodio je Azerbjedžan sa 24:14, a zatim iskoristio treću set loptu za 25:17 i prednost od 2:1 u setovima.
Ravnopravna borba se vodila na startu četvrtog seta, da bi Azerbejdžan posle 3:3 poveo sa 5:3. Na servis liniju je stala Bjanka Buša, a Srbija je zatim na prvi tehnički tajm – aut otišla sa prednosšću od 8:5, posle serije 5:0. Asom Buše posle tajm – auta, Srbija je povela sa 9:5, a Azerbejdžan odmah zatražio 30 sekundi odmora. Nastavila je Buša sa odličnim servisima, pa je Srbija, posle ukupne serije od čak 7:0, povela sa 10:5. Nije se Azerbejdžan predao, već je serijom 4:0 smanjio na 10:9. Odgovorila je Srbija, na servis Jovane Stevanović, sa 4 uzatopna poena i prednost od 14:9, pa je Červjakov zatražio i drugi trenerski tajm – aut u četvrtom setu. Još jednim dobrim servisom, a zatim i asom, Stevanovićeva je povećala prednost na 16:9, posle ukupne serije 6:0. Vodila je Srbija sa 19:11, pa 23:12, a set dobila sa 25:14 i izjednačila na 2:2 u setovima.
Povela je Srbija sa 1:0 u petom setu, a Azerbejdžan preokrenuo na 3:2. Usledila su dva poena Srbije za vođstvo od 5:3, a Azerbejdžan je odmah izjednačio na 5:5. Dva asa Brankice Mihajlović, dva smeča Jovane Stevanović, greška Azerbejdžanki i poen Bjanke Buše, doneli su Srbiji vođstvo od 11:5. Uzvratile su Azerbejdžanke serijom 3:0 i smanjile na 11:8, da bi posle tajm – auta Zorana Terzića, Tijana Malešević prekinula seriju domaćina za vođstvo Srbije od 12:8. Smanjio je Azerbejdžan na 12:9, a zatim je poentirala Brankica Mihajlović za 13:9. Odlično je servirala Stevanovićeva, pogrešila Rahimova, pa je Srbija povela sa 14:9. Milena Rašić je iskoristila prvu meč loptu za 15:9, 3:2 u setovima i bronzanu medalju za seniorke Srbije.
Seniorke Srbije se iz Bakua vraćaju sutra ujutro (nedelja, 28. jun), a već u utorak, 30. Juna putuju u Bankgkok, gde će igrati na turniru A grupe I divizije XXIII Gran Prija 2015.

Povezana vest:  PARAOLIMPIJADA 2012, Borislava Perić Ranković: Još ne verujem da sam u finalu

SENIORKE – I EVROPSKE IGRE 2015. – BAKU (KRISTALNA DVORANA), AZERBEJDŽAN (12. – 28. JUN) – REZULTATI:
SUBOTA, 27. JUN:
MEČ ZA TREĆE MESTO:
SRBIJA – AZERBEJDŽAN 3:2 (21:25, 25:19, 17:25, 25:14, 15:9)