Bobana Veličković se plasirala u finale takmičenja vazdušnim pištoljem na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. Naša druga predstavnica Zorana Arunović je zauzela 11. mesto.

Veličkovićeva je među osam najboljih ušla kao šesta sa 385 krugova. U finale se ulazilo sa 384 kruga, Zorana Arunović je pogodila dva manje.

Bobana Veličković je i prvi srpski sportista koji je na OI u Rio de Žaneiru stigao do finala.

Odlično je počela, u prvoj seriji pogodila 98 krugova. Potom je u drugoj imala pad (93), ali vratila se u dobar ritam i stigla do finala.

Povezana vest:  Addiko banka nastavlja da podržava atletičare paraolimpijce

Zorana Arunović je imala lošu prvu seriju (93 kruga). Nalazila se i oko 30. mesta, a kako je takmičenje odmicalo gađala je sve bolje, sigurnije. Ušla je u konkurenciju za plasman u finale, a trku za mesto među osam najboljih izgubila je najviše zbog tri „devetke“ za redom u poslednjoj, četvrtoj seriji.

Finale je u 11 časova po lokalnom, a 16 po srednjoevropskom vremenu.

Povezana vest:  PARAOLIMPIJADA 2012, Živko Papaz sedmi MK pištoljem

Najbolji rezultat u kvalifikacijama postigla je Ruskinja Vitalina Bataraškina – 390 krugova, jedan manje od olimpijskog rekorda zemljakinje Natalije Paderine iz Pekinga 2008.

Mesto u finalu nije izborila ni jedna od osvajačica medalja na OI u Londonu 2012. Titulu je branila Guo Venđun (Kina), a danas je završila kao 30. Vicešampionka iz Londona Selin Gobervil (Francuska) je bila deseta. Bronzana sa prošlih OI i lider na svetskoj rang listi Olena Kostevič (Ukrajina) je zauzela 28. poziciju.

Povezana vest:  OI 2016, Sestre Dabović: Daćemo sve od sebe da Srbiji donesemo medalju

Vazdušni pištolj žene, kvalifikacije: 1. Vitalina Bataraškina (Rusija) 390, , 2. Ekaterina Koršunova (Rusija) 387, 3. Ana Koraki (Grčka) 387… 6. Bobana Veličković 385 (98, 93, 98, 96)… 11. Zorana Arunović 382 (93, 96, 98, 95)… Za finale 384. Ukupno 44 učesnice.