Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je drugu maksimalnu pobedu na XIX Olimpijskim igrama 2016. u Rio de Žanieru. Srbija je, večeras po našem vremenu, u utakmici 2. kola B grupe, savladala Portoriko sa 3:0, po setovima 29:27, 25:18 i 25:20, posle 70 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Marakanazinjo posmatralo je 5730 gledalaca, a sudili su Jo He Kang iz Koreje i Andrej Zenovič iz Rusije.

Prema očekivanju, Srbija je savladala Portoriko, ali ne toliko lako koliko se pretpostavljalo. Portorikanke su igrale hrabro, a izabranice Zorana Terzića napravile više grešaka od planiranog, što je napravilo problem u prvom setu. Ipak, seniorke Srbije su pokazale da su neuporedivo bolji rival, a ni pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Utakmicu protiv Portorika je počela postava Ognjenović, Brakočević, Rašić, Veljković, Mihajlović, Malešević i libero Popović.

Povela je Srbija na početku meča sa 5:2, pa 7:3 i 12:7. Međutim, usledio je period igre u kojem su izabranice Zorana Terzića pravile greške, naročito na servisu, pa je Portoriko smanjio na 13:10, odnosno 15:13, posle 15:10 za Srbiju. Povećala je Srbija razliku na četiri poena (19:15 i 20:16), da bi Portoriko serijom 3:0 smanjio na 20:19. Iskoristile su Portorikanke greške Srbije i izjednačile na 21:21, a zatim je usledila igra poen za poen. Srbija je realizovala tek petu set loptu, blokom Rašićeve, za 29:27 i povela sa 1:0 u setovima.

Povezana vest:  OI 2016, Štimac i Simonović zadovoljni početkom, spremaju se za Australiju

Portoriko je na početku drugog seta poveo sa 2:1, a Srbija zatim preuzela kontrolu i stigla do prednosti od 6:3. Nisu se Portorikanke predavale, već su smanjile na 6:5, a posle 8:5 na 8:7. Srbija se ponovo rezultatski odvojila i povela sa 11:8, kada je Nunjes tražio tajm – aut. Osvojila je Srbija još dva vezana poena, pa je Nunjes pri rezultatu 13:8 iskoristio i drugi tajm – aut u drugom setu. Ukupnom serijom 7:0, Srbija je stigla do 16:8, a u nastavku su ekipe naizmenično osvajale po dva poena u nizu. Bilo je 16:10, 18:10, 18:12, 20:12, pa 20:14. U finišu je Portoriko ublažio prednost Srbije i smanjio na 22:17, a set je Srbija dobila sa 25:18.

Povezana vest:  Ivana Andjušić Maksimović nosi zastavu Srbije u Riju

Treći set je počeo izjednačenom igrom. Portoriko je vodio sa 3:2, pa Srbija sa 4:3, pa Portoriko sa 5:4. Odgovorila je Srbija novom serijom, ovoga puta 3:0, za vođstvo od 8:5, pa je Nunjes tražio tajm – aut. Smanjio je Portoriko na 9:8, pa izjednačio na 10:10, da bi posle vođstva Srbije od 13:11 preokrenuo skor i poveo sa 14:13. Održavale su Portorikanke prednost do 17:16, kada je Srbija serijom 4:0 stigla do prednosti od 20:17. Vodila je Srbija sa 22:18, pa 24:19, a set je dobila sa 25:20 za konačnih 3:0.

Seniorke Srbije će u 3. kolu B grupe, u sredu, 10. avgusta igrati protiv SAD od 20,05 časova po našem vremenu.

Sve utakmice Srbije iz Rio de Žaneira prenosiće direktno RTS.

SENIORKE – XIX OI 2016. – RIO DE ŽANEIRO (DVORANA MARAKANAZINJO), BRAZIL (6. – 20. AVGUST):