Ženska seniorska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale XIX Olimpijskih igara 2016. u Rio de Žanieru, pa će u četvrtak, 18. avgusta u polufinalu igrati protiv SAD od 18,00 časova po našem vremenu. Srbija je večeras, u trećoj utakmici četvrtfinala, savladala Rusiju sa 3:0, po setovima 25:9, 25:22 i 25:21, posle 63 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Marakanazinjo posmatralo je 7121 gledalac, a sudili su Susana Marija Rodriges Hativa iz Španije i Ernan Gosalo Kasamikela iz Argentine.

Najlepšu odbojkašku priču napisale su i ispričale odbojkašice Srbije u Rio de Žaneiru. Prvi put u istoriji plasirale su se u polufinale Olimpijskih igara i to kako. Savladale su petostrukog pobednika Rusiju posle samo 63 minuta igre. Srpski ekspres je protutnjao Marakanazijnom uz podatak da je Rusija u prvom setu osvojila samo 9 i slovima devet poena za svega 16 minuta igre. Izabranice Zorana Terzića, sve do jedne, pružile su fantastičnu partiju i nisu Rusiji ostavili ni gram nade, čak ni sredinom trećeg seta kada je došlo do malog pada u igri i kada su Ruskinje prvi put na meču povele. Ni tada Terzić nije bio nervozan, jer je znao da sledi završna egzekucija plasmana među četiri najbolje ekipe na svetu. Pobeda Srbije se nije dovodila u pitanje, a tačku je stavila najmlađa, Tijana Bošković posle briljantne partije.

Povezana vest:  OI 2016, Britanka odbranila zlato u konjičkoj dresuri

Četvrtfinalnu utakmicu protiv Rusije počela je postava Ognjenović, Bošković, Rašić, Stevanović, Mihajlović, Malešević i libero Popović.

Srbija je povela sa 2:0, pa posle 2:1 sa 7:1, pa je Maričev morao da zatraži 30 sekundi predaha. Nastavila je Srbija sjajnu seriju i posle ukupnih 6:0 stigla do prednosti od 8:1. Nakon 10:3, Ruskinje su smanjile na 10:6, a Srbija odmah odgovorila snažnim i preciznim servisima Boškovićeve i blokom Stevanovićeve za 13:6, pa je Maričev potrošio i drugi tajm – aut u prvom setu. Ni tajm – aut nije zaustavio izabranice Zorana Terzića, koje su posle predaha povele sa 18:6, posle ukupne serije od čak 8:0. U nastavku, Srbija je vodila sa 20:8, a prvi set dobila sa neverovatnih 25:9, posle samo 16 minuta igre.

Posle početnog izjednačenja u drugom setu (1:1), Srbija je povela sa 3:1, a zatim i sa 7:4, posle asova Stevanovićeve i Rašićeve, pa je Maričev tražio tajm – aut. Drugim uzastopnim asom, posle predaha, Rašićeva je povećala na 8:4, a Boškovićeva povisila na 9:4. Nakon 11:5, Rusija je smanjila na 11:8, a Srbija nešto kasnije uzvratila vođstvom od 15:10, 16:11, 16:13, pa 20:13 posle još jednog asa Milene Rašić. Sa tri uzastopna poena Rusija je smanjila na 20:16, pa je Terzić tražio 30 sekundi predaha. Povela je Srbija sa 21:16, a Rusija smanjila na 21:18, pa 22:20. Ipak, Srbija je sigrunom igrom održavala razliku, pa je Mihajlovićeva iskoristila drugu set loptu za 25:22 i vođstvo od 2:0 u setovima.

Povezana vest:  KAJAKAŠICA OLIVERA MOLDOVAN DRUŽILA SE SA UČESNICIMA EKOLIMPIJADE U JAGODINI

U trećem setu viđen je sličan početak kao u prethodna dva. Povela je Srbija sa 3:1, pa 6:2, a Rusija smanjila na 6:5. Novom serijom, Srbija je povela sa 11:6, pa je Maričev tražio tajm – aut. Ruskinje su uzvratile sa tri vezana poena, smanjile na 11:9, pa je Terzić morao da zatraži 30 sekundi predaha. Ukupnom serijom 6:0, Rusija je povela sa 13:11 (prvo vođstvo na utakmici), pa je Terzić reagovao drugim tajm – autom u trećem setu. Povele su zatim Ruskinje sa 15:12, a Srbija smanjila na 15:14, a posle 16:14 za Rusiju, serijom od 4:0 ponovo povela, ovaj put sa 18:16, pa je Maričev iskoristio i drugi tajm – aut u trećem setu. Izjednačila je Rusija na 18:18, a Srbija odmah uzvratila vođstvom od 20:18, pa 22:19 i 24:20. Srbija je set dobila sa 25:21, a meč sa ubedljivih 3:0.

Povezana vest:  OI 2016, Srbija posle preokreta pobedila Japan u Riju

Seniorke Srbije će polufinalu, u četvrtak, 18. avgusta, igrati protiv SAD, od 13,00 časova po lokalnom, odnosno 18,00 časova po našem vremenu.

Sve utakmice Srbije iz Rio de Žaneira direktno prenosi RTS.

SENIORKE – XXXI OI 2016. – RIO DE ŽANEIRO (DVORANA MARAKANAZINJO), BRAZIL (6. – 20. AVGUST):