Ženska košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru, pošto je večeras u polufinalu izgubila od Španije sa 54:68 (9:20, 19:13, 10:20, 16:15). Srbija će se za bronzanu medalju boriti sa poraženim iz meča Francuska-SAD.

Najefikasnije u timu Srbije bile su Sonja Petrović i Saša Čadjo sa po 12 poena. Danijel Pejdž završila je utakmicu sa 10 poena i sedam skokova, dok je Jelena Milovanović postigla osam poena. Španiju je predvodila Laura Nikols sa 13 poena i 12 skokova, dok je Alba Torens postigla 14 poena.

Povezana vest:  Zdelar bez direktnog plasmana u polufinale na 200 metara

Posle nekoliko razmenjenih poena na početku utakmice, Španija je preuzela kontrolu meča i povela je sa 20:9 u prvoj četvrtini. Srbija je u drugoj deonici napravila seriju od 11:2, predvodjena Anom Dabović i Pejdž, i prišla na 20:22.

Španija, medjutim, nije htela da ispušta kontrolu meča i dobrom odbranom je naterala Srbiju na greške, da bi na poluvremenu vodila 33:28.

Povezana vest:  11. OLIMPIJSKE IGRE 1936, Igre u Berlinu bile pod senkom narastajućeg nacizma

Najbolja igra Srbije, medjutim, kao da je bila istrošena, pošto je ekipa u trećoj četvrtini pravila mnogo grešaka, dok je Španija igrala dobro, tako da je stekla ubedljivu prednost, 15 poena na kraju treće četvrtine, 53:38.

Srbija u poslednjoj deonici nije uspela da uradi ništa da ugrozi Španiju, tako da joj preostaje borba za bronzu.

Povezana vest:  OI 2012, Organizatori OI u Londonu dostigli cilj od domaćih sponzorat