Srpski strelci paraolimpijci su punim sjajem zablistali pretposlednjeg dana POI u Tokiju i nastavili niz uspeha.

Naši predstavnici su dominirali u gađanju malokalibarskom puškom puškom iz ležećeg stava u kategoriji SH2. Dragan Ristić je osvojio zlato, a Zdravko Savanović srebro.

Ristić je u Tokiju osvojio dve titule, jer pre nekoliko dana se okitio zlatom u gađanju vazdušnom puškom iz ležećeg stava. Danas je dominirao tokom celog takmičenja i oborio dva svetska rekorda.

Povezana vest:  Bah: Nećemo menjati pravila MOK povodom kandidatura

Prvi planetarni rekord oborio je u kvalifikacijama, u kojima je pogodio 631,1 kruga, čak 2,7  više od drugoplasiranog Ukrajinca Kovalčuka. Zdravko Savanović je u finale ušao sa osmog mesta u osnovnom delu (622,7 krugova).Obojica naših strelaca su imali dobar ritam u završnoj borbi za medalje. Ristić je u finalu ostvario novi svetski rekord – 252,7, a Savanović je do srebra došao sa 250,1 krugom. Bronza je pripala Ukrajincu Vasiliju Kovalčuku.

Povezana vest:  MEDITERANSKE IGRE 2013, Sve srpske posade za medalje u Adani

Danas je uspešan bio i Živko Papaz. Plasirao se u finale takmičenja MK pištoljem slobodnog izbora i zauzeo šesto mesto. Naš drugi strelac u ovoj disciplini, Rastko Jokić je završio na 14.poziciji.

MK puška ležeći stav, kategorija SH2, muško-ženska konkurencija: 1. Dragan Ristić (Srbija) 252,7 (svetski rekord), 2. Zdravko Savanović (Srbija) 250,1, 3. Vasilij Kovalčuk (Ukrajina) 228,9… Kvalifikacije: 1. Ristić 631,3 (svetski rekord)… 8. Savanović 622,7…

Povezana vest:  UNIQA osiguranje sponzor Specijalne Olimpijade Srbije na Specijalnim zimskim olimpijskim igrama u Austriji

MK pištolj slobodnog izbora, kategorija SH1, muško-ženska konkurencija: 1.Maniš Narval (Indija) 218,2, 3. Singraj Adana (Indija) 216,7, 3.Sergej Mališev (OK Rusije) 198,6… 6. Živko Papaz 139,8… Kvalifikacije: 1. Ibragimov (Uzbekistan) 539…6. Papaz 534… 14. Rastko Jokić 523…