jan smekens brzo klizanje hol

ZOI SOČI 2014

Holanđanima nove tri medalje u brzom klizanju

Holandski klizači osvojili su danas sve tri medalje u brzom klizanju na 500 metara na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju. Zlatna medalja pripala je Mihelu Mulderu koji je trku završio u vremenu od 69 sekundi i 31 stotinku.
Srebro je osvojio Jan Smekens u vremenu 69.32, a bronzu Mihelov brat blizanac Ronald Mulder. Holanđani su takođe osvojili sve tri medalje u trci na 5.000 metara u brzom klizanju.
Mulder je bio u pretposlednjem, a Smekens u poslednjem paru. Smekens je bio prvi u prvoj vožnji, sa četiri stotinke prednosti, ali je u drugoj ispustio tu prednost i stigao na cilj sa jednom stotinkom zaostatka u odnosu na Muldera.

Povezana vest:  KAJAKAŠICA NIKOLINA MOLDOVAN ODRŽALA OLIMPIJSKI ČAS U SMEDEREVSKOJ PALANCI