Marcel Hirscher
ALPSKO SKIJANJE
Hiršer osvojio četvrtu uzastopnu titulu u Sveskom kupu

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je četvrtu uzastopnu titulu u generalnom plasmanu Svetskog kupa i treću uzastopnu titulu u slalomu, pošto je pobedio u današnjoj poslednjoj ovosezonskoj slalomskoj trci u Meribelu.
Hiršer je ostvario rezultat od minut, 33 sekunde i 53 stotinke. Drugo mesto zauzeo je Italijan Đulijano Racoli sa 0,83 sekunde zaistatka, a treći je bio Rus Aleksandar Korošilov sa zaostatkom od 1,09 sekundi.
Hiršer je osvojio četvrtu uzastopnu titulu u Svetskom kupu sa 1.448 bodova, drugo mesto zauzeo je Norvežanin Kjetil Jansrud sa 1.288. On se danas nije takmičio. Treći je Aleksis Pintoro iz Francuske sa 1.006 bodova.
-Nisam bio pod pritiskom. Kada ste u ovakvoj situaciji imate samo jednu priliku, da date sve od sebe i skijate najbrže što možete. Sada sam super srećan – rekao je Hiršer.
Pre početka trke Hiršer je u generalnom plasmanu slaloma zaostajao 55 bodova za Feliksom Nojrajterom, ali je osvojio titulu pošto je nemački skijaš današnju trku završio na 12. mestu.
Hiršer je titulu u slalomu osvojio sa 614 bodova, Nojrajter je drugi sa 591 bodom, a treći je Korošilov sa 485.
Povezana vest:  ŠAH VESTI, PRVENSTVO SRBIJE, Anđelija Stojanović nova prvakinja Srbije