Veteran smederevskog streljaštva, 64-godišnji Novica Petrović dominirao je na Prvenstvu Srbije u gađanju serijskom malokalibarskom puškom u C programu (opšta kategorija), održanom u Sremskoj Mitrovici.  Takmičenje je završio sa maksimalnim učinkom, od moguće četiri osvojio je isto toliko zlatnih medalja!

U opštoj kategoriji u istoj konkurenciji gađaju svi uzrasti oba pola.

Novica Petrović je pobedio u obe discipline – malokalibarskom puškom iz ležećeg stava (40 metaka) i MK puškom iz trostava ( 3 puta 20 metaka). U trostavu je rivale ostavio daleko iza sebe. Najzaslužniji je što je njegov klub „Heroj Srba – Bezbednost“  osvojio obe titule prvaka u ekipnoj konkurenciji.

Povezana vest:  ŠAH VESTI, Igor Miladinović pobednik turnira u Jagodini

Sem Petrovića dve pojedinačne medalje osvojio je i njegov klupski drug Saša Ilić (bronza MK puška ležeći, srebro trostav). Drugi iz ležećeg stava bio je Slavko Babić (Stražilovo, Sremski Karlovci), a bronza u trostavu pripala je Radiši Borisavljeviću iz  družine „Dragan Jevtić Škepo“ iz Gornjeg Milanovca.

MK puška 40 metaka ležeći , opšta kategorija: 1. Novica Petrović („Heroj Srba – Bezbednost“) 367, 2. Slavko Babić (Stražilovo) 364, 3. Saša Ilić („Heroj Srba –  Bezbednost“) 363, 4. Mirko Radović (Metalac) 362, 5. Dimitrije Gaćeša (Mladost) 361… Ukupno 34 takmičara. Najuspešnija takmičarka: Eleonora Šalgo (Vojnik) 334 (22. mesto). Ekipno: 1. „Heroj Srba – Bezbednost“ (Petrović, Provčin, Ilić) 1.086, 2. Stražilovo 1.045, 3. Metalac 1.044, 4. „Dragan Jevtić Škepo“ 1.043, 5. Vojnik 1.036… Devet ekipa.

Povezana vest:  AMERIČKI FUDBAL, Trijumf Veprova nad Vukovima u „večitom derbiju”

MK puška trostav (3 puta 20 metaka), apsolutna kategorija: 1. Novica Petrović 535, 2. Saša Ilić 505 (obojica „Heroj Srba – Bezbednost“), 3. Radiša Borisavljević („Dragan Jevtić Škepo“) 495, 4. Dimitrije Gaćeša (Mladost) 492, 5. Dragoslav Radaković (Vojnik) 489… Najuspešnija takmičarka: Sofija Alimpijević (Mladost) 478 (9. mesto). Ukupno 15 takmičara. Ekipno: 1. „Heroj Srba – Bezbednost“ (Petrović, Provčin, Ilić) 1.520, 2. Mladost 1.451, 3. „Dragan Jević Škepo“) 1.424, 4. Vojnik 1.389, 5. Stražilovo 1.361. Pet ekipa.