Srpski strelci su osvojili dve zlatne medalje drugog dana 40. “Trofeja Mladosti” u Zagrebu.

Danas je na programu bilo takmičenje vazdušnim pištoljem. U ženskoj konkurenciji pobedila je takmičarka Bora 030 Bobana Veličković, dok je kod muškaraca najprecizniji bio Damir Mikec (Policajac).

Veličkovićeva je do pobede došla sa 200,9 krugova u finalu. Sredinom finalnog takmičenja obezbedila je dovoljno veliku  prednost nad rivalkama, pa ni zbog dve “osmice” (dva puta po 8,8) u poslednje četiri serije nije izgubila čelnu poziciju. Drugoplasirana Hrvatica Marija Marović je zaostala 0,3 kruga.

U kvalifikacijama je blistala Zorana Arunović (Crvena zvezda), ubedljivo je osvojila prvo mesto sa odličnih 389 krugova. Vrlo dobro je krenula u finalu, ali posle “osmice” u 11. seriji (8,7) pala je na četvrto mesto na kome je i završila takmičenje. U finalu je gađala i Jasmina Milovanović (Smederevo) i zauzela petu poziciju.

Povezana vest:  ALPSKO SKIJANJE, Manuel Osborne-Paradis polomio levu potkoleničnu kost

Damir Mikec je dominirao u muškom finalu, u kome je ubio 201,3 kruga. Posle treće serije preuzeo je vođstvo, koje je čuvao do kraja i sa trijumfovao sa pola kruga prednosti nad Slovencem Ventom, koji se u završnici finala “zahuktao”, uspeo da smanji zaostatak, ali ne i da prestigne za srpskog reprezentativca.

Malo je nedostajalo da još jedan srpski olimpijac dođe do medalje. Dimitrije Grgić (Akademac) je zauzeo četvrto mesto. Posle 16. serije, kada otpada četvrtoplasirani Grgić je za minimalni 0,1 krug zaostajao za reprezentativcem Hrvatske Urošem Kačavendom, koji je nastavio borbu za medalje i  osvojio bronzu.

Povezana vest:  ALPSKO SKIJANJE, Nevena Ignjatović osvojila 1. mesto na FIS slalom trci u Gejlu

Grgić je bio najuspešniji u kvalifikacijama. Pogodio je 586 krugova, Mikec je u finale ušao kao drugi, sa krugom manje od Grgića. Srpski reprezentativci su rivale ostavili daleko iza sebe.

Inače, Mikec je u Zagrebu ostvario treću pobedu na turnirima u Hrvatskoj ove zime, prve dve postigao je na mitingu “Salona open” u Solinu.

Srpski strelci u u Zagrebu osvojili tri medalje, jer u subotu, prvog dana “Trofeja Mladosti”, Andrea Arsović je “pogodila”  srebro vazdušnom puškom.

Serija streljačkih turnira u regionu nastavlja se narednog vikenda 41. “Internacionalnim prvenstvom Beograda”.

Povezana vest:  BADMINTON, REALIZOVANI MEĐUNARODNI PROJEKTI U KRAGUJEVCU

Vazdušni pištolj, muškarci: 1. Damir Mikec (Srbija) 201,3, 2. Kevin Venta (Slovenija) 200,8,  3. Uroš Kačavenda (Hrvatska) 178,7, 4. Dimitrije Grgić 157,9… Kvalifikacije:  1. Grgić 586, 2. Mikec 585, 3. Kačavenda 579… 49. Srđan Jovanović 540… ukupno 56 strelaca. Za finale 571.

Vazdušni pištolj, žene: 1. Bobana Veličković (Srbija) 200,9, 2. Marija Marović (Hrvatska) 200,6, 3. Veronika Major (Mađarska) 180,6, 4. Zorana Arunović 159,1, 5. Jasmina Milovanović  137,1… Kvalifikacije: 1. Arunović 389, 2. Major 384, 3. Milovanović 383…5. Veličković 382…12. Brankica Zarić 371…18. Lea Aleksić 368… Ukupno 33 takmičarke. Za finale 374.