sahŠAH
Ljilja Drljević druga na studentskom SP u Cirihu
Srpska šahistkinja, intermajstor Ljilja Drljević osvojila je drugo mesto na studentskom Svetskom prvenstvu, koje je danas završeno u švajcarskom gradu Cirihu.
Drljevićeva je današnjom pobedom, u partiji devetog kola sa Tamar Tsereteli iz Gruzije, osvojila 6,5 poena, pola poena manje od prvog favorita Batkhuyag Munguntuul (2.312 FIDE poena) iz Mongolije.
Drljevićeva (2.273) je bila deseti favorit, a državna prvakinja Srbije u seniorskoj konkurenciji, velemajstor Anđelija Stojanović (2.337) kao peti favorit zauzela je 14. mesto sa 5,5 osvojenih poena.
Stojanovićeva je turnir završila u grupi od osam šahistkinja sa 5,5 poena, dok je Sandra Đukić (2.198) sa četiri poena na 25. Mestu među 39 takmičarki.
Najbolje plasirani srpski šahisti na tom takmičenju su intermajstor Miroslav Miljković (2.510) i velemajstor Dušan Popović (2.565), koji sa po 5,5 poena dele plasman od osmog do 16. mesta među 57 takmičara.
Svetski prvak postao je prvi favorit, velemajstor Yue Wang (2.732) iz Kine, sa 8,5 poena iz devet kola, dva poena više od četvorice najbližih pratilaca.
Srpski intermajstori Nikola Nestorović (2.420) i Miloš Roganović (2.497) su sa po 4,5 osvojenih poena podelili plasman od 24. do 34. mesta.
U poslednjem, devetom kolu Miljković i Popović su danas pobedili, dok su Nestorović i Roganović poraženi.