sahŠAH

Boško Abramović i Lena Miladinović prvaci Beograda

Velemajstor Boško Abramović i Lena Miladinović novi su prvaci Beograda u šahu na takmičenju koje je završeno večeras.

Abramović je na muškom turniru osvojio 7,5 poena iz devet kola, a na Prvenstvo Srbije plasirao se i Lazar Nestorović, koji je osvojio pola poena manje.

U konkurenciji 122 takmičara Nestorović je imao bolje dodatne kriterijume od velemajstora Gorana M. Todorovića i Miroslava Tošića, odnosno FIDE majstora Aleksandra M. Popovića, koji su takođe sakupili po sedam poena.

Povezana vest:  MAČEVANJE, BEOGRAD ZA VIKEND DOMAĆIN STAR KUPA, Dame ukrštaju floret

Jedina šahistkinja na muškom turniru, ženski velemajstor Irina Čoluškina zauzela je 18. mesto sa šest poena.

Lena Miladinović je na ženskom turniru osvojila 7,5 poena iz devet kola, a za državno prvenstvo kvalifikovala se i drugoplasirana Anastasija Panić sa šest poena, koliko je imala i Mila Žarković

ali slabije dodatne kriterijume. Učestvovalo je 16 igračica.

Povezana vest:  DIZANJE TEGOVA, Kazahstanka Zulfija Cinšanlo svetskim rekordom do zlata

Igrano je devet kola po Švajcarskom sistemu, a nagradni fond iznosio je 150.000 dinara na muškom, odnosno 22.000 dinara na ženskom turniru.