DidierCuche

SKIJANJE

Kuš ne namerava da se povuče

Švajcarski skijaš Didije Kuš rekao je danas da ne namerava da završi karijeru i da će se takmičiti i sledeće sezone. Trostruki pobednik Svetskog kupa u spustu rekao je, uoči sutrašnjeg poslednjeg takmičenja, da „ima veliki motiv“ da nastavi karijeru.

Ako Kuš pobedi u sutrašnjoj trci mogao bi da osvoji četvrtu šampionsku titulu u spustu. Švajcarski mediji su prethodnih dana spekulisali da će se 36-godišnji Kuš ove sezone završiti karijeru posle prošlonedeljne svađe sa direktorom trka u Svetskom kupu Ginterom Hujarom.

Povezana vest:  Sportisti Srbije otputovali u Brašov na Zimski Evropski olimpijski festival mladih

Međunarodna skijaška federacija kaznila je Kuša sa 5.000 švajcarskih franaka zbog toga što je „verbalno napao Hujara po pitanju bezbednosti staze u norveškom Kvitfjelu“.

Kuš je u nedelju osvojio titulu u super veleslalomu i tako zabeležio 17. pobedu u Svetskom kupu.