Sezona počela u Vršcu, pobede Dragana Svilanovića i Luke Popovića iz „Elit arčerija“!

Elite grupna miksJedan od najmlađih srpskih streličarskih klubva „Elit arčeri“ počeo je odlično novu sezonu. Na turniru u Vršcu „Banat open 2010“ u hali Milenijum, streličari „Elit arčerija“ osvojili su dve titule. Dragan Svilanović zauzeo je prvo mesto olimpik stilom za seniore, dok je junior Luka Popović trijumfovao u istoj disciplini za omladince zabeleživši 568 krugova, što je ujedno bio i najbolji rezultat turnira.

U konkurenciji mešovitih ekipa „Elit arčeri“ (Svilanović, Popović i Ivan Pernjaković) je, takođe, osvojio prvo mesto.

Povezana vest:  AMERIČKI FUDBAL, Završeno četvrtfinale plej ofa Juniorske lige Srbije

Kompuand stilom (lukovi sa točkićima) slavio je Pančevac Danilo Mioković sa 584 kruga.

Turnir su uspešno organizovali streličarski radanici novog kluba Vršac i kako je istakao generalni  sekretar Streličarskog saveza Srbije Darinka Timotijević prvo okupljanje iskorišćeno je i da se, na prigodnoj svečanosti, podele priznanja i zahvalnice takmičarima, sportskim radnicima i prijateljima streličarskog sporta. Utvrđen je i kalendar takmičenja u dvorani. Do Evropskog šampionata od 17. do 21. marta u Poreču, održaće se turniri 7. februara u Nišu i 22. februara u Novom Sadu, a poslednja proba pred EŠ biće Šampionat Srbije 7. marta u Pančevu.

Rezultati, prvi turnir u dvorani u Vršcu, olimpik stil, seniori: 1. Dragan Svilanović („Elit arčeri“) 558, 2. Leontije Trivanović (Šabac) 557, 3. Marsel Birđan (Vršac) 549 itd.

Dame: 1. Zorica Vuković 529, 2. Svetlana Nikolić (obe Niš) 518, 3. Marina Jovanović (BSK) 435 krugova.

Juniori: 1. Luka Popović („Elit arčeri“) 568, 2. Luka Grozdanović (Niš) 533).

Kadeti: 1. Petar Stefanović (Niš) 446, 2. Slobodan Forgo (Pančevo) 320.

Kadetkinje: 1. Nina Milenković (Niš) 528, 2. Jasna Radošević (Niš) 445.

Pionirke: Jelena Čolović (Niš) 333.

Povezana vest:  ALPSKO SKIJANJE, Nevene Ignjatović: Žao mi je što nisam iskoristila ovu šansu, staza je bila perfektna

Pioniri: Aleksandar Čolović (Niš) 247.

Kompaund, seniori: 1. Danilo Mioković (Pančevo) 584, 2. Milan Šekularac (Crna Gora) 580, 3. Viktor Ignjatov (Pančevo) 578 itd.

Dame: Miljana Mitrović (BSK) 527 krugova.

Najbolja ekipa kompaund stilom bila je Pančevo sa 1.731 krugom, ispred BSK sa 1.684 i Niša sa 1.658 krugva. Olimpik stilom takođe su bili prvi Pančevci sa 1.628 krugova ispred Niša sa 1.562 i „Elit arčerija“ sa 1.540 krugova. Redosled miks timova bio je: „Elit arčeri“ (Beograd) 1.636, Niš 1.610, Pančevo 1.608 krugova.