hokej_srb_hrv

HOKEJ NA LEDU

SP GRUPA A, DIVIZIJA 2

Srbija izgubila od Belgije

Na startu takmičenja u Grupi A Divizije 2 u Australiji reprezentacija Srbije izgubila je od Belgije sa 3:2 (1:1,2:0,0:1). Iako su srpski oklopnici važili za favorite u ovoj grupi došlo je do neočekivanog obrta u kome su Belgijanci slavili.

Prvi gol dao je Kamelbek (Belgija) u 16 minuti da bi Milovanović izjednačio minut kasnije. U drugoj trećini za Belgiju, golove su postigli Van Loj i Morgan dok je gol utehe za srpske oklopnike u poslednjoj trećini postigao Prokić u 51 minuti igre. Ipak, to nije bilo dovoljno za slavlje na startu svetskog prvenstva.

Povezana vest:  Filip Flisar u mlaznoj akciji kroz rodni grad

Preostali protivnici Srbije u Melburnu su Novi Zeland, Australija i Meksiko dok je Korea odustala od takmičenja.

Sa porazom i pobedom (Korea) srpski hokejaši su startovali na takmičenju a sledeći protivnik biće im Meksiko 5. aprila.