ice_hockey

HOKEJ NA LEDU, SP SLOVAČKA

Švedska i Finska u finalu

Hokejaši Švedske i Finske plasirali su se u finale Svetskog prvenstva hokeja na ledu Svetske grupe, koje se održava u Slovačkoj.

Šveđani su u prvom polufinalu u Bratislavi nadigrali branioce naslova Češku s 5:2 (0:0, 2:1, 3:1). Česi su bili branitelji naslova i do danas jedina neporažena momčad.

U drugom polufinalu Finska je savladala Rusiju rezultatom 3:0 (0;0, 1:0, 2:0). Fincima je to druga pobeda protiv Rusa na ovom prvenstvu, nakon što su slavili i u drugom delu takmičenja, ali tada tek nakon produžetka.

Povezana vest:  NHL VESTI, Čikago Blekhouksi osvojili Stenli kup

Šveđani dosad imaju osam naslova prvaka, a poslednji put bili su zlatni pre pet godina u Letoniji. Na prošla dva prvenstva osvojili su bili bronzanu medalju. Finci imaju samo jedan naslov, a njega su osvojili 1995. u Švedskoj.

Finalni susret, kao i utakmica za bronzanu medalju, igra se u nedelju.