normal_2010mascotsZOI VANKUVER, NORDIJSKO TRČANJE

Helner šampion

Markus Helner iz Švedske postao je olimpijski šampion u nordijskom trčanju na Zimskim olimpijskim igrama pošto je 30 kilometara (15km klasično i 15km slobodno) prešao za 1:15:11,4 časova. Šveđanin je posle prvih 15 kilometara bio na 11. mestu, da bi u slobodnom delu uspeo da dođe do prve pozicije.

Srebrnu medalju osvojio je Nemac Tobias Angerer, koji je od pobednika bio sporiji dve sekunde, dok je do bronzane medalje došao Helnerov sunarodnik Johan Olson sa skoro tri sekunde zaostatka.

Povezana vest:  PARAGLAJDING, Ubedljiva ženska pobeda

Koliko je žestoka bila trka na 30 kilometara najbolje pokazuje činjenica da je prvih 12 takmičara završilo trku u jednom minutu razlike.

Vodeći posle prvih 15km Lukas Bauer iz Češke na kraju je završio na sedmom mestu sa skoro 14 sekundi zaostatka, dok je trenutno prvi u generalnom plasmanu Svetskog kupa i jedan od favorita Peter Nortug iz Norveške bio sporiji 41 sekundu od pobednika. Iza Nortuga plasirali su se i takmičari koji ove godine vode glavnu reč u Svetskom kupu.