HOKEJ NA LEDU

OSMO KOLO SLOHOKEJ LIGE

Partizan izgubio u Pioniru

Partizan – Mladost 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Ledena dvorana Pionir. Gledalaca: 150. Glavni sudija: Đorđe Fazekaš, pomoćnici: Tibor Fazekaš i Uroš Aleksić. Strelci: 0:1 Novak (Kučera, Strapati) PP1 u 12, 1:1 Milovanović u 15, 1:2 Kučera (Novak, Sertić) PP1 u 41, 2:2 Popravka (Raković) u 45, 2:3 Kučera (Strapati, Novak) u 47. minutu. Isključenja: Partizan 10, Mladost 16 minuta. Šutevi na gol: 26 / 28.

Povezana vest:  KUGLANJE, Crvena zvezda uvek teži zvezdanim dometima

PARTIZAN: Klajgensmit, Luković, Gabrić, Sodržnik, Kovačević, Sretović, Milovanović, Tumbas, Ilić, Raković, Babić, Popravka, Prokić, Komazec, Janković, Ristić, Mihajlović, Čengeri, Filipović, Ogrizović. Trener: Pavel Kavčič.

MLADOST: Gasparović, Štimac Rojtinić, Ljubić, Tadić, Jakovac, Smerdelj, Mirić, Strapati, Skretić, Kučera, Novak, Lovrenčić, Ivsač, Sertić, T. Čunko, Grahovar, M. Čunko, Lončarević, Sulevski, Franjković. Trener: Peter Strapati.

Hokejašu Partizana, na opšte iznenađenje prisutnih, izgubio je u ledenoj dvorani Pionir, u osmom kolu SLOHOKEJ lige od zagrebačke Mladosti sa 3:2.

Povezana vest:  Odigrana Simultanka na otvorenom na četiri lokacije u Beogradu

Kao i svaki put ove sezone, crno beli oklopnici su morali da jure vođstvo protivnika, pošto je Mladost povela sredinom prve trećine posle odlične akcije. Usamljen na drugoj stativi ostao je Mario Novak i lako zatresao mrežu Klajgensmita. Rezultat je ubrzo poravnao Marko Milovanović. Posle solo akcije, kapiten je lepo prevario i zaobišao golmana gostiju i poslao pak u nebranjenu mrežu.

Povezana vest:  PARAGLAJDING, Zlato u Alpe, u Srbiju pohvale

Mreže su mirovale do početka treće trećine a drugi gol Zagrepčana ide na dušu Klajgensmita, koji je bio zatečen šutem Janka Kučere sa plave linije. Nadu da Partizan ipak može do pobede vratio je Pavel Popravka lepim golom u bliži ugao, ali je ponovo Kučera, nepunih  dva minuta posle toga, doneo veliku radost hokejašima Mladosti.