gregor-schlierenzauer

SKI SKOKOVI

Šlirencauer najbolji i u Garmiš-Partenkirhenu

Austrijanac Gregor Šlirencauer posle trijumfa u Obersdorfu pobedio je danas i u Garmiš-Partenkirhenu, na drugom takmičenju u okviru novogodišnje turneje Četiri skakaonice. Šlirencauer je skokovima od 138 i 134 metra osvojio 274,5 poena, što mu je bilo dovoljno za 38. pobedu u karijeri, vođstvo u poretku turneje i priliku da sa sve četiri pobede osvoji bonus od milion švjacarskih franaka..

Povezana vest:  KUGLANJE, EDB, Pionir i Vrbas Dana na završnom turniru Kupa Srbije, čeka se četvrti učesnik

Drugo mesto, baš kao i u Obersdorfu sa 270,4 bodova osvojio je vodeći u generalnom plasmanu Svetskog kupa Andreas Kofler, prvenstveno zahvaljujući sjajnom skoku u drugoj seriji od 137,5 metara.

Treće mesto pripalo je Japancu Daiku Itu, koji je sakupio 270 bodova, uz najduži skok dana kada je u drugoj seriji „leteo“ 141,5 metar. Turneja se nastavlja u Šlirencauerovom rodnom gradu Insbruku 3. januara, a tradicionalno završava u Bišeshofenu 6. januara.

Povezana vest:  ALPSKO SKIJANJE, Pobeda u superveleslalom u Tarvisiju i mali Globus za Lindzi Von