Justyna_Kowalczyk

NORDIJSKO SKIJANJE

Justina Kovalčik prva na minus 17

Aktuelna pobednica Svetskog kupa u nordijskom skijanju Poljakinja Justina Kovalčik pobednica je sprinta slobodnim stilom koji je danas na minut 17 održan u Moskvi Kovalčik je stazu savladala za 3:39,9 minuta i zabeležila četvrtu uzastopnu pobedu.

Drugo i treće mesto zauzele su Ruskinje Natalija Korosteljeva i Anastasija Dotsenko koje su za pobednicom zaostale jednu, odnosno dve desetinke.

Povezana vest:  ZOI, Nordijski skijaši Srbije završili pripreme za Vankuver

-Srećna sam što sam trku završila kao prva, iako su uslovi bili izuzetno teški – rekla je Kovalčik.

Ona je u generalnom plasmanu za 38 bodova pretekla Norvežanku Marit Bjorgen, koja je zbog hladnoće propustila ovu trku.

U konkurenciji muškaraca pobedio je Šveđanin Teodor Peterson koji je trku završio za 3:08,4 minuta, ispred zemljaka Andersa Glersena -sa zakašnjenjem od 0,1 sekundu i Kanađanina Devona Keršsova koji je na cilj stigao sa zaostatkom od 0,6 sekundi. Takmičare čekaju još niže temperature, kada se budu preselili u Ribinsk, odnosno Demino, oko 300 kilometara severno od Moskve, gde će biti nastavljen Svetski kup.

Povezana vest:  ALPSKO SKIJANJE, Vorli osvojila zlato za Francusku u veleslalomu