HOKEJ_SRB-EST_13

HOKEJ NA LEDU
SP U18, četvrto kolo: Težak poraz srušio san o zlatu

Reprezentacija Srbije u hokeju na ledu do 18 godina starosti izgubila je od selekcije Estonije rezultatom 6:2 (1:1,4:0,1:1), u meču četvrtog kola Svetskog prvenstva divizije II, grupa B koje se do 26. marta održava u ledenoj hali novosadskog „Spensa“.
Ubedljiv poraz protiv Estonaca stigao je kao posledica velikih grešaka u bekovskoj liniji u drugoj trećini, koju su naši momci izgubili sa ubedljivih 4:0. Na taj način, srušene su sve nade ‘orlića’ o plasmanu u viši rang takmičenja.
Golove za naš nacionalni tim postigli su Siniša Pajić i Ilija Uzelac. Za Estoniju dva pogotka postigao je Maksim Puzakov, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Pavel Kulakov, Aleksander Majer, Dmitri Vinogradov i Ilja Semonin.
Sjajno su krenuli naši momci, silno motivisani posle pobede Islanda nad Španijom, koja im je u slučaju pobeda nad Estonijom i Australijom u poslednjem kolu, garantovala plasman u grupu A divizije II. Već po isteku prvog minuta igre Radosavljević je sjajno uposlio Pajića, a ovaj zakucao pak u mrežu Estonaca.
Ipak, osam minuta kasnije Estonci su izjednačili preko Puzakova koji je hitro reagovao pred našim golom, pa se na prvi odmor otišlo rezultatom 1:1.
Na startu nastavka naši momci prave dva brza isključenja, pa u situaciji ‘pet na tri’ Estonci stižu do prvog vođstva, ponovo preko Puzakova. Minut nakon toga naš tim je oštećen pošto danski sudija Halin nije sudio očigledan prekršaj nad golmanom Stepanovićem, pa su, očigledno pod utiskom te situacije, već u sledećem napadu primili i treći pogodak posle velike greške u odbrani.
Hrabro su momci igrali i u nastavku, pokazali veliku želju da stignu zaostatak, imali i nekoliko odličnih šansi, ali su nedopustivim greškama naših bekova sami ‘izbacivali’ protivnike u zicer pozicije, a iz dve takve situacije Estonci su do kraja drugog dela postigli još dva pogotka, za ogromnih 5:1.
Scenario iz poslednjih trećina mečeva sa Islandom i Španijom ipak nije dobio treći čin. Želeli su ‘orlići’ da smanje rezultat i ublaže ubedljiv poraz, bacili su sve karte na napad u poslednjoj deonici, ali je do kraja viđen samo po jedan pogodak na obe strane.
Težak poraz protiv Estonije i pobeda Islanda nad Španijom od 5:4 stavlja naš tim u vrlo neugodan položaj, jer bi eventualni neuspeh protiv Australije u poslednjem kolu i pobeda Islanđana nad selekcijom Kine, ostavila naš tim bez medalje. Popularni ‘kenguri’ će u tom meču igrati rasterećeno jer su pobedom u direktnom duelu za opstanak protiv reprezentacije Kine od 2:0 obezbedili opstanak u B grupi divizije II.
Estonci su pobedom nad našom reprezentacijom napravili veliki korak ka plasmanu u viši rang, pa im je u direktnom duelu za zlatnu medalju protiv ’crvene furije’ u poslednjem kolu dovoljno da obezbede produžetak.
Sutra je na programu drugi slobodan dan, a takmičenje se završava u ponedeljak mečevima poslednjeg petog kola, kada se sastaju: Kina – Island (13h), Španija – Estonija (16.30h) i Srbija – Australija (20h).
20:00h SRBIJA – Australija
Raspored svih mečeva reprezentacije Srbije na Svetskom prvenstvu U18 u Novom Sadu:
Utorak, 20.3.2012.                  Island – SRBIJA 4:5 (1:0,1:1,2:4)
Sreda, 21.3.2012.                    Španija – SRBIJA 4:3 (1:0,2:0,1:3)
Četvrtak, 22.3.2012.               slobodan dan
Petak, 23.3.2012.                    Kina – SRBIJA 1:6 (0:2,1:3,0:1)
Subota, 24.3.2012.                  SRBIJA – Estonija 2:6 (1:1,0:4,1:1)
Nedelja, 25.3.2012.                 slobodan dan
Ponedeljak, 26.3.2012.                       20:00h SRBIJA – Australija

Povezana vest:  HOKEJ SP SLOVAČKA, Nemačka iznenadila Rusiju na Svetskom prvenstvu