ernjesi_na_postolju_kombinacija

KUGLANJE
Robert Ernješi dvostruki šampion sveta, Miloš Simijonović pojednačno vicešampion!

Srpski kuglaši osvojili su dve zlatne i srebrnu medalju poslednjeg dana juniorskog Šampionata sveta u nemačkom Baucenu.
Pojedinačni šampion sveta postao je Robert Ernješi, dok se vicešampionskom titulom okitio Miloš Simijonović. Ernješi je trijumfovao i u kombinaciji (računali su se rezultati ekipnog dela i pojednačnog). Pre toga šampionskom titulom okitila se muška seniorska reprezentacija Srbije, odbranivši titulu Šampiona sveta iz Rijeke 2010. tako da je Srbija na ovom šampionatu sveta osvojila ukupno četiri medalje, tri zlatne i bronzanu.
Ernješi je pre šampionata sveta za omladince osvojio titulu u kadetskom Svetskom kupu takođe  u Baucenu. I u Rijeci 2010. bio je pobednik kadetskog Svetskog kupa. Na omladinskom Svetskom kupu u Talinu 2011. je takođe trijumfovao. Ernješi ima svetsku juniorsku zlatnu medalju u tandemu sa Vilmošem Zavarkom iz Rijeke 2010.  Ove godine sa svojim Segedinom osvojio je titulu u šampionatu Mađarske.
Simijonović, prvotimac Niš puta, ima svetsko srebro iz Rijeka u tandemima sa Milinkovićem. I Ernješi i Simijonović bili su članovi šampionskih selekcija Srbije u Rijeci 2010. i ovde u Baucenu.
– Ovo je predivan završetak Šampionata sveta u Nemačkoj – kaže predsednik Kuglaškog saveza Srbije Uroš Dragojlović.- Ernješi je pokazao da je svetski as, odigrao je svaki put rezultat dana i zasluženo je poneo obe pojednačne muške titule. Izvanredno je odigrao i Miloš Simijonović pa smo  na postolju  imali dva kuglaša pokazavši još jednom da je Srbija zemlja šampiona. Šteta za  mladog Igora Kovačića, bio je veoma blizu medalje, ali je i plasman međi deset izuzetan uspeh.
Od kuglašica samo je Livia Santo ušla u pojedinačno finale i osvojila je 13. mesto dok je u kombinaciji bila 18.
U najmlađim kategorijama  u Baucenu na pionirskom Svetskom kupu Božidar Jurišić je osvojio bronzu.
Rezultati, Šampionat sveta u Baucenu – omladinci, pojedinačno: 1. Robert Ernješi (Srbija) 602, 2. Miloš Simijonović (Srbija) 596, 3. Rihard Varga (Slovačka) 592…10. Igor Kovačić (Srbija) 573 …16. Dalibor Popov (Srbija) 561 itd. Ukupno 24 igrača u finalu.
Kombinacija : 1. Robert Ernješi (Srbija) 1.264 (ekipno 662 – rezultat šampionata, pojednačno 602), 2. Branko Manev (Makedonija) 1.219, 3. Sebastijan Piosik (Poljska) 1.189…11. Miloš Simijonović 1.161 (565 i 596), 15. Igor Kovačić 1.155 (582 i 573), 18. Dalibor Popov (svi Srbija) 1.148 (587 i 561).
Kuglašice, pojedinačno: 1. Saskija Sic (Nemačka) 582, 2. Iren Nemeš (Mađarska) 567, 3. Vanesa Velker (Nemačka) 558 …13. Livia Santo (Srbija) 540 čunjeva. Ukupno 24 igračice u finalu.
Kombinacija:  1. Saskija Sic  (Nemačka) 1.157, 2. Vanesa Velker (Nemačka) 1.135, 3. Iren Nemeš (Mađarska) 1.127…18. Livia Santo (Srbija) 1.098 id.

Povezana vest:  ZOI VANKUVER, HOKEJ, Kanađanke osvojile zlatno odličje