sah

ŠAHOVSKA OLIMPIJADA ISTANBUL 2012
Šahisti 14, šahistkinje 30.

Muška šahovska reprezentacija Srbije zauzela je 14. mesto na Olimpijadi koja je danas završena u Istanbulu, dok je naša ženska selekcija takmičenje završla na razočaravajućoj 30. poziciji.
U poslednjem kolu šahisti su danas pobedili Španiju rezultatom 3:1, dok su šahistkinje protiv Austije igrale 2:2.
Tako je naša muška selekcija opravdala očekivanja I ostvarila očekivani plasman, jer je po prosečnom rejtingu bila svrstana na 20. mesto.
Konačan učinak našeg tima je šest pobeda, tri nerešena rezultata i dva poraza, a 15 bodova sakupila je i Mađarska, koja je olimpijkski turnir završila na devetom mestu.
Šahitkinje su potpuno razočarale. Pose izvanrednog starta i veoma dobih igara u prvih pet kola, drugi deo turnira odigrale su neverovatno loše i na kraju završile na 30. mestu, iako su po prosečnom rejtingu bile 19.
U muškoj konkurenciji zlatnu medalju je osvojila Jrmenija, srebrnu Rusija, a bronzanu Ukrajina.
U konkurenciji šahistkinja, trijumfovala je Rusija, ispred Kine i Ukrajine.

Povezana vest:  Skupština SS Beograda: Novi mandat Miletu Đapiću, podmlađen Upravni odbor