nevena_ignajtovic

Ignjatovićeva šesta u slalomu u Maribelu

Srpska skijašica Nevena Ignjatović osvojila je danas šesto mesto na FIS trci u francuskom Maribelu, što joj je najbolji rezultat u sezoni. Ignjatovićeva je imala više od sekunde zaostatka u odnosu na Švajcarkinju Mišel Gisin koja je trijumfovala u vremenu od 1:21,97 minuta.

Srpska skijašica je na prvom slalomu sezone odustala, u švedskom Vemdalenu bila je 25. u okviru Evropa kupa, a pre dva dana u istom takmičenju u Kurševelu zauzele je 18. mesto.

Povezana vest:  KUGLANJE, Ernješi i Sport iz Podbrezove prvi u Skoplju, Ćalić drugi

-U odnosu na Kurševel ovde je bilo dosta rupa na stazi. Druga vožnja mi je ponovo bila bolja od prve, tako da sam veoma zadovoljan ostvarenim rezultatom. U petak vozim ovde još jedan slalom i to će biti prilika da budem još bolja – rekla je Ignjatovićeva.

Mladu Kragujevčanku sutra na istoj stazi očekuje novi slalom, a potom pripreme za ovosezonski debi u Svetskom kupu. Ona će prvu trku u elitnom takmicenju voziti 29. decembra u austrijskom Zemeringu, a u planu je da ove sezone startuje i na Sljemenu, u Mariboru i Ofteršvangu.

Povezana vest:  STRELIČARSTVO, Na Zvezdari kao u Šervudskoj šumi