Ted Ligety 2013

ALPSKO SKIJANJE
Ligeti do trećeg zlata u Šladmingu, Hiršeru srebro

Američki skijaš Ted Ligeti osvojio je danas zlatnu medalju u veleslalomu na Svetskom prvenstvu u Šladmingu, dok je na drugom mestu bio Marsel Hiršer iz Austrije, a treći Italijan Manfred Melg.
Ligeti je tako došao do treće zlatne medalje na ovom SP u Austriji, pošto je ranije ove nedelje bio prvi u superveleslaomu i kombinaciji.
On je trku završio u vremenu od 2:28.92 minuta, dok je drugoplasirani Hiršer u cilju kasnio 81 stotinku, a Melg je bio sekund i 75 stotinki iza.
Američki skijaš je posle prve vožnje zauzimao prvo mesto, sa čak sekundu i 31 stotinki prednosti u odnosu na Hiršera, koji je tada zauzima treće mesto.
Drugoplasirani posle prve vožnje Norvežanin Aksel Lund Svindal trku je završio na četvrtom mestu, dok je peti bio Francuz Aleksis Pinturol.
Svetsko prvenstvo u Šladmingu nastaviće se sutra, kada će održati slalom u konkurenciji žena, dok se u nedelju održava poslednja trka šampionata, kada će u muškraci takmičiti u istoj disciplini.

Povezana vest:  Rang liste ISSF: Zorana Arunović druga, Damir Mikec peti na planeti