Mikaela Shiffrin slavlje

Šifirin lako do treće pobede u sezoni

Američka skijašica Mikaela Šifrin pobedila je danas u slalomu Svetskog kupa u austrijskom Flahau ispred Sveđanki Fride Hansdoter na drugom i Marije Pjetile-Holmner na trećem mestu. Šifrin je trku završila za jedan minut, 45 sekundi i 83 stotinke, što je za osam desetinki bilo bolje od drugoplasirane Hansdoter.
Pjetile-Holmner je trku završila sa sekundu i 14 stotinki zaostatka za Amerikankom, dok se na četvrtom mestu našla Nemica Marija Hefl-Riš, koja je bila 1,4 sekunde iza Šifrinove. Amerikanka je obe trke vozila sjajno, a posle prve je imala prednost od sekundu i devet stotinki nad Hansdoter koja je prvi slalom završila na trećem mestu.
Hefl-Riš je prvu vožnju okončala kao drugoplasirana, ali je lošim drugim slalomom pokvarila svoj plasman, te se tako nije domogla podijuma. Mlada Amerikanka je tako zabeležila svoju treću pobedu u sezoni I uvećala svoju prednost u poretku slalomašica, pa sada ima 402 boda, dok drugoplasirana Hansdoter zaostaje 144 boda.
U generalnom plasmanu na prvom mestu se nalazi Hefl-Riš sa 781 bodom, dok je Austrijanka Ana Feninger druga sa 709, a prati ih Tina Vajrater iz Lihtenštajna sa 673. Svetski kup za skijašice nastaviće se za vikend u Kortini D’ampeco, kada će se održati takmičanje u spustu i superveleslalomu.

Povezana vest:  AMERIČKI FUDBAL, Pančevački Panthersi ciljaju polufinale