sahŠAH
Igor Miladinović pobednik turnira u Baru
Srpski velemajstor Igor Miladinović pobednik je Međunarodnog turnira u Baru, koji se vrednuje u okviru gran pri turnira za prvenstvo Balkana.
Miladinović je osvojio 6,5 poena iz devet kola, bez poraza, a isti učinak imali su još Lucian-Kostin Miron iz Rumunije, Vladimir Georgiev iz Makedonije, Krasimir Rusev iz Bugarske i Miroslav Tošić iz Srbije.
Miladinović je kao drugi favorit turnira (2.563) osvojio i 5,5 bodova za rang listu Fide, kao i novčanu nagradu od 1.500 evra. Prvi favorit bio je Georgiev (2.575) iz Makedonije.
U poslednjem kolu, koje je igrano danas, četvorica prvoplasiranih su remizirali, dok je Tošić pobedio Boška Abramovića, koji je sa 5,5 poena podelio 14-19. mesto.
Od srpskih šahista u Baru zapaženiji plasman još su ostvarili Miroslav D. Miljković, koji je osvojio sedmo mesto sa šest poena, kao i Dušan Rajković 13 (6), Goran N. Todorović 18 (5,5), Branko Stanojević 29 (4,5) i Borivoje Vujačić 33 (4,5).
Učestvovala su 64 takmičara, među njima i tri šahistkinje, a nagradni fond iznosio je 9.100 evra.
Povezana vest:  Španska policija uhapsila 18 osoba u doping raciji