seniori Crna-goraCrna Gora pobedila Belorusiju

Muška seniorska rukometna reprezentacija Crne Gore pobedila je večeras u Podgorici selekciju Belorusije 28:27 (10:14), u prvoj utakmici baraža za Svetsko prvenstvo u Kataru.
Crna Gora je do pobede došla pogotkom Fahrudina Melića u posljdnjoj sekundi utakmice.
Belorusija je 40 sekundi pre kraja imala gol prednosti (27:26).
Izjednačio je Vuko Borozan deset sekundi pre kraja, a nakon greške beloruskih rukometaša domaćin je dobio priliku da prvi put dođe u vođstvo, koju Melić nije propustio.
Belorusija je tokom celog meča bila u vođstvu, koje je u prvom poluvremenu više puta iznosilo i pet golova.
Crna Gora je u 45. minutu prvi put izjednačila (18:18), a bilo je i 19:19, dva minuta kasnije.
Belorusija je u nastavku ponovo stekla prednost, koja je u 49. minutu iznosila četiri gola (23:19).
Najefikasniji u crnogorskoj selekciji, na čijem golu se istakao Rade Mijatović sa 14 odbrana, bio je Melić sa šest, dok je gol manje postigao Vasko Ševaljević.
U beloruskom timu najbolji je bio Sergej Rutenka sa osam, dok je Bariš Pukoski postigao šest golova.
Revanš utakmica na programu je 15. juna u Minsku.
Uspešniji tim iz baraž dvomea izboriće plasman na šampionat, koji je na programu od 17. januara do 1. februara naredne godine.
Povezana vest:  SP ZA ŽENE 2013, Poljska rival Srbiji ili Norveškoj u polufinalu SP