Srbija-Katar 2

Poraz rukometaša Srbije na turniru u Dohi

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je danas od selekcije Katara sa 27:26 (14:13) na prijateljskom turniru u Dohi.
Pred oko 8.000 gledalaca u hali „Lusail“, gde će se igrati finale Svetskog prvenstva u januaru, podmađeni tim Srbije pružio je jak otpor selekciji koju predvodi Valero Rivera, najtrofejniji trener svih vremena.
Izabranici selektora Dejana Perića su u prvom poluvremenu imali četiri gola ralike, ali je Katar uspeo da preokrene rezultat i na odmor ode sa minimalnom prednošću.
Srbija je u nastavku zaigrala bolje i vodila, ali je iskusniji tim Katara na kraju uspeo da zabeleži trijumf.
Rukometaši Srbije sutra se od 16 sati po srednjeevropskom vremenu sastaju sa Rusijom.
Selektor Dejan Perić istakao je zadovoljan igrom i odnosom igrača na meču, uprkos porazu.
-Tokom cele utakmice igrali smo borbeno, hrabro, ekipa na terenu je sprovela sve zamisli. Zadovoljan sam odnosom i obzirom da smo danas imali šest debitanata i kompletnim učinkom ekipe. Drago mi je što sam dao šansu svim igračima i da ekipa nije podlegla pritisku prepune hala – rekao je Perić posle meča.

Povezana vest:  Bošković: Zaslužena pobeda Slovenije, mnogo smo grešili