srbija makedonnija 1

Srbiji bod u Baru, odluka pada u poslednjem kolu

Rukometna reprezentacija Srbije odigrala je večeras u Baru nerešeno 23:23 (11:14) protiv selekcije Crne Gore i tako zadržala šanse da se plasira na Evropsko prvenstvo u Poljskoj.
Srbija kolo pre kraja u 4. kvalifikacionoj grupi ima šest bodova, jedan manje od Islanda i Crne Gore.
Izabranici selektora Dejana Perića tokom većeg dela meča kontrolisali su dešavanja na terenu, imali su i tri gola prednosti, ali su igrali sa dosta oscilacija.
Početkom drugog poluvremena nisu postigli gol šest minuta, što je Crna Gora iskoristila i vratila se u meč.
U neizvesnoj završnici domaćin je imao šansu da dođe do pobede, ali je golman Srbije Obrad Ivezić odbranio je zicer i sprečio slavlje Crnogoraca.
U drugom meču Island je na gostovanju savladao Izrael sa 34:24 (17:12).
Naredni meč rukometaši Srbije igraju u nedelju, 14. juna protiv Izraela u Kraljevu, dok Crna Gora gostuje Islandu.
EP u Poljskoj biće održano do 17. do 31. januara 2016. godine.