Rukometašice Radničkog su u okviru osmog kola SRLS za žene savladale ekipu Kikinde rezultatom 24-17,poluvreme 12-7 i tako došle do važnih bodova.Gošće su otvorile utakmicu vođstvom 2-0,ali je to bilo sve od njih.Od tog trenutka Tigrice su zaigrale čvrsto u odbrani,dominantno i maštovito u napadu i svele gošće na samo 7 datih golova u ovom delu igre.

Drugo poluvreme je počelo još snažnijom odbranom Radničkog u kome gostujuće igračice 8 minuta nisu postigle gol,a na semaforu je stajalo maksimalnih 8 golova razlike ( 15-7).Čvrsta odbrana potpomognuta odličnom Ležajom na golu je i doprinela osvajanju nova 2 veoma važna boda.

Povezana vest:  EP ŽENE 2012, Navijači iz Mađarske ispunili Spens

Igrač utakmice : Snežana Ležaja

ŽRK Radnički Kragujevac – ŽORK Kikinda  24:17 (12:7)

Kragujevac, hala „Jezero“. Gledalaca: 150
Sudije: Dušan Cvetković,Igor Nikolić
Sedmerci:  Radnički 6(3), Kikinda  5(4)
Isključenja: Radnički 14 min, Kikinda 6 min

RADNIČKI Kragujevac: Ćosić(odbrana), Petrović 4, Stojković, Jelesijević , Radosavljević . Radović 7, Ležaja  ( 13 odbrana),  Lukić , Stajković (odbrana),  Kojić ,Stoiljković 5 ,Veljković , Radoičić, Kulić ,Lojpur 6 ,Janković 2.

ŽORK Kikinda:  Aleksić, Stepanović 2, Bajkin, Živkov 1, Mitrović 6, Ardala 6, Sivčev 2, Golušin, Kovačić, Pavlović, Đurašinović ( 8 odbrana), Čubrilo, Kekez, Lazić.

Sledeću utakmicu 9-og kola SRLS Radnički će gostovati u Boru istoimenoj ekipi.