rukometasi_partizana

KUP IZAZIVAČA

Partizan u trećem kolu

U vreloj atmosferi, pred 1.200 gledalaca, Partizan je pobedio Konjuh nameštaj 34:24 (16:11) i tako osvojio prvo mesto na kvalifikacionom turniru Kupa Izazivača.

Utakmica je odlično otvorena odbranama Strahinje Milića i lakim golovima. Do 25. minuta, prednost je konstantno rasla do 15:6, ali je tada Marinković promašio kontru. Do kraja poluvremena, domaći rukometaši su napravili seriju 5-1.

Povezana vest:  "Kup četiri nacije" u novembru uvertira za EHF EURO 2012

U drugom delu igre, do 35. minuta crno-beli su održavali razliku od 3 do 4 gola. Tada na scenu stupaju Dimirtrijević i Marjanac uz sjajnu odbranu 6-0, donose prednost od 6 golova. Do kraja duela, izabranici Aleksandra Brkovića izveli su nekoliko sjajnih akcija, što je publika nagradila velikim aplauzom.

Crno-beli su u prva dva kola turnira savladali beloruski Arkatron i engleski Mančster. Protivnik Partizana u šesnaestini finala Kupa Izazivača biće hrvatski Čakovec.

Povezana vest:  Srpski rukometaši igrali nerešeno sa Poljskom

PARTIZAN – KONJUH NAMEŠTAJ 34:24 (16:11)

Dvorana: „Živinice“. Gledalaca: 1.200. Sudije Basev i Kostov.

Isključenja: Partizan 8 minuta, Konjuh nameštaj 4.

Sedmerci: Partizan 1 (1), Konjuh nameštaj 4 (2).

PARTIZAN: Ljubenović, Golubović, Potić, B. Radanović 3, Dimitrijević 9, Maksić 4