zarko_sesum_rep_rukometSjajna uvertira pred SP: Srbija savladala Austriju

U poslednjoj proveri pred polazak na Svetsko prvenstvo, najbolji srpski rukometaši su odličnom igrom visoko porazili Austriju 39:27 (23:11). U lepom ambijentu hale na Banjici, pred 2500 gledalaca, izabranici selektora Veselina Vukovića, pružili su vrhunsku partiju i od samog starta, dali do znanja renomiranom protivniku, da nema prevelike šanse za pozitivan rezultat. Odličnom odbranom 5-1, kao i visokom realizacijom u napadu, srpski rukometaši su uvećavali prednost iz minuta u minut. Austrijski selektor, Magnus Anderson je već u desetom minutu bio primoran da zatraži tajm-aut pri vođstvu Orlova 8:2.

Povezana vest:  Veselin Vuković saopštio spisak za mečeve sa Francuskom

Vujin, Marković, Prodanović, Šešum, nastavljaju u visokom ritmu za velikih 17:5 u 21. minutu. Sa visokom prednošću, dolazi i do malog opuštanja, pa u poslednjih devet minuta prvog dela, Darko Stanić prima šest golova za – 23:11 na odmoru.

Drugo poluvreme je selektor Vuković iskoristio da isproba sve varijante napada i odbrane. To je uzrokovalo mirnu utakmicu sa puno golova na obe strane, bez rezultatskih promena. Na kraju, 39:27 za lepu uvertiru onoga što nas čeka od 14. januara i meča sa Alžirom u Malmeu.