PAR_PKB_KUP

OSMINA FINALA KUPA SRBIJE

Pobede Partizana, Kolubare i Zvezde  (FOTO)

PKB – PARTIZAN 28:30 (15:17)

Dvorana SC Voždovac na Banjici. Gledalaca: 400. Sudije: Alimpić, Crnjanski (Bačka Palanka). Sedmerci: PKB 4 (2), Partizan 4 (3). Isključenja: PKB 16, Partizan 14 minuta. Crveni kartoni: Živković (PKB), Mašić (Partizan) u 44. minutu.

PKB: Radovanović (5 odbrana), Ilić 4, Radosavljević 4, Živković 1,  Ognjanović, B. Todorović 3, Alčaković 3, Ostojić, Leković 3 (2), D. Todorović, Šljivačanin 3, Pavlović 7, Bećirović, Simić (5 odbrana, sedmerac).

Povezana vest:  Derbi meč Partizan - Zvezda igra se u Pančevu

PARTIZAN: Ljubenović (2 odbrane, sedmerac), Butulija 3, Minić, Potić, B. Radanović, Maksić 4 (1), S. Radanović 2, Radivojević 6 (2), Pilipović 2, Ilić 2, Rašić 1, Marijanac 2, Mešter 4, Milić (6 odbrana, sedmerac).

Igrač utakmice: Bogdan Radivojević (Partizan).

Boljom igrom krajem prvog i u prvih 10 minuta drugog poluvremena, ekipa Partizana se plasirala u četvrtfinale Kupa Srbije. U četvrtfinalu će ekipa iz Humske 1 igrati protiv Radničkog.

Utakmica će se pamtiti po grubim startovima igrača obe ekipe. U 44. minutu kada je dosuđen sedmerac za PKB došlo je do koškanja Živkovića i Maksića. Na teren su ušli igrači sa obe klupe, ali je, prisebnošću izbegnut teži incident. Nesigurni sudijski par Alimpić-Crnjanski, koji je tokom cele utakmice dosta grešio, dodelio je crvene kartone Živkoviću i Maksiću.

Povezana vest:  Andrea Lekić: Moje i vreme srpskog rukometa tek dolazi

Crno beli su većim delom susreta dominirali, uvek vodili tri do pet golova razlike, ali su u finišu dozvolili PKB-u da im se približi. Pri rezultatu 29:28 za Partizan levi bek crno belih Radanović dva minuta pre kraja postigao je odlučujući gol na utakmici.

Kup Srbije rezultati:

Smederevo DU Integral – Crvena zvezda 28:32

Povezana vest:  Sutra počinje najmasovniji klupski rukometni turnir u Beogradu za osnovce

Kolubara – Crvenka 38:29

Novi Beograd – NAISUS 31:28

Radnički – Priboj 42:18

Vojput – Jugović Unimet 29:30