partizan_grupna_navijaci

SUPERKUP SRBIJE

Rukometaši Partizana osvojili Super kup Srbije

Rukometaši Partizana osvojili su Super kup Srbije, pošto su večeras u Smederevu pobedili Vojvodinu sa 25:24. Crno-beli su prošlog vikenda u Slovačkoj kroz kvalifikacioni turnir obezbedili učešće u Ligi šampiona, a sada su u neizvensnoj utakmici došlo do prvog trofeja u sezoni.

Meč između aktuelnog šampiona i osvajača Kupa Srbije obeležila je čvrsta igra obe ekipe, posebno u prvom poluvremenu koje se završilo sa 10:10. Najefikasniji u ekipi aktuelnog prvaka bio je Nenad Maksić sa devet golova. Saša Marjanac je predvodio tim Vojvodine sa osam golova.

Prvi gol postigli su Novosađani, dok su igrači Partizana izjednačili tek posle više od pet minuta igre. Crno-beli su potom preokrenuli rezultat, ali najveća prednost koju su imali tokom meča iznosila je dva gola razlike.

Za ekipu Partizana igrao je Vladimir Mandić koji je prošle sezone bio član Vojvodine. Pored pehara i medalja, rukometaši Partizana dobiće i 200.000 dinara, dok će Vojvodini pripasti duplo manje.