Treće kolo Kupa EHF

Partizan iznenadio u Beogradu

Partizan – Gog svendborg 28:24 (12:10)

Beogradski klub Partizan savladao je, iznenađujuće, danski Svenborg sa 28:24 (12:10). Ovo je bio prvi meč trećeg kola Kupa EHF. Revanš je planiran za naredni vikend (22. novembar) u Danskoj. Rukometaši beogradskog Partizana na revanš trećeg kola Kupa EHF putuju sa četiri gola prednosti.

Povezana vest:  Predstavnici Partizana u Kelnu na F4

U 14. minuti gosti stižu do dva gola prednosti 5:7, ali nakon tajmauta crno beli i raspoloženi golman Abadžić prave seriju 3:0 i vraćaju prednost u svoju korist.

Parni valjak, mlada ekipa, dobro se nosila u meču sa ekipom sa severa Evrope. Crno beli delovali su nervozno okom meča, mada je to više bilo neiskustvo nego nervoza. U 26. minutu posle gola Filipovića imali su na semaforu i četiri gola prednosti 12:8.

Povezana vest:  SP ŠPANIJA 2013, Vuković: Meč sa Španijom je bio nemoguća misija

Sa dva gola prednosti koje Partizan imao na poluvremenu brzo su se istopila, a nastavka meča doneo je igru gol za gol. Mini serijom od 3:0 Partizan je stigao do 23:20 u 52.minutu i to je bila prekretnica ovog meča. Gosti su prišli na 23:22, ali su crno beli ponovo bili odlični i tri minuta

Povezana vest:  Predsednik poslaničkog kluba SNS, Zoran Babić posetio reprezentativce Srbije