Handball_the_ball

Jagodina izgubila od Budućnosti u derbiju regionalne lige

Rukometašice Jagodine izgubile su danas na svom terenu od podgoričke Budućnosti sa 33:25 (17:14), u derbiju osmog kola regionalne lige.
Pred oko 1.500 gledalaca u Sportskoj hali JASA utakmicu su sudili Ðorđii Načevski i Slave Nikolov iz Makedonije.
Najviše pogodaka za goste postigle su Bojana Popović i Katarina Bulatović po sedam, a za domaće Marina Živković i Marina Dmitrović po šest.
Gošće su tek u petom minutu postigle svoj prvi pogodak, a u 18. minutu izjedanačile na 8:8. Budućnost je prvi put povela u 20.minutu i do kraja prvog poluvremena ostvarila prednost od tri gola.
U drugom poluvremenu presudio je kvalitet igračica Budućnosti, koje su igrale jednostavnije, brže se oslobađale lopte, postizale golove i održavale prednost, koja je na kraju iznosila osam golova.
Povezana vest:  Lasta oficijelni sponzor Evropskog prvenstva