den-mkd-1

EP SRBIJA 2012
Vilbek: Imali smo sreće

Selektor rukometne reprezentacije Danske Ulrik Vilbek rekao je danas da je njegov tim imao dosta sreće u pobedi nad selekcijom Makedonije 33:32.
-Ovo je bila dramatična utakmica, Makedonija je igrala fantastično u prvom poluvremenu, nismo mogli ništa da odbranimo, ali sam primetio da im je u nastavku opao ritam. Hansen je igrao dobro, ovo je bila čista sreća, ali zaslužili smo je jer je nismo imali u poslednje dve utakmice protiv Srbije i Danske – rekao je Velbek.
Njegova ekipa do pobede je došla golom Hansa Lindberga u poslednjoj sekundi utakmice.
Selektor Makedonije Zvonko Šundovski rekao je da njegov tim stigao umor i da nije izdržao jak tempo.
-Bili smo superiorni prvom poluvremenu. Imali smo napad za pobedu, ali smo zbrzali, morali smo duže da držimo loptu. Žao mi je što nismo izvukli pozitivan rezultat – rekao je Šundovski.
Golman Makedonije Borko Ristovski rekao je da njegov tim do sada niko nije nadigrao.
-Nema šta da se kaže posle ovakog poraza, falilo nam je sreće. Nećemo se osvrtati iza sebe i okrecehmo se narednim mečevima -rekao je Ristovski.
Sutra je u Prvoj grupi slobodan dan, a u narednim utakmicama u ponedeljak sastaju se Danska – Nemačka i Makedonija – Poljska.

Povezana vest:  SP ŠPANIJA 2013, Rezultati prvog kola SP u rukometu i tabele