spa_dan_spanija_grupna

Španija bolja od Srbije u Alikanteu

Muška rukometna reprezentacija Srbije izgubila je večeras od selekcije Španije sa 30:27 (11:10) u prvom kolu kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Londonu.
Španci su do pobede došli dva minuta pre isteka meča kada su uspeli da steknu nedostižnu prednost 30:26.
Pokretna odbrana 6-0, koja je krasila izabranike selektora Veselina Vukovića na Evropskom prvenstvu u Beogradu, omogućila je početno vođstvo našem timu 3:0.
Ipak, srpski rukometaši nisu uspeli da zaustave glavno oružje Španaca – brzu igru, kontre i lake golove, pa je domaćin prvi put poveo u 30. minutu (7:6).
U nastavku meča vodila se izjednačena borba. Timovi su se smenjivali u vođstvu, u 52. minutu protivnik je poveo sa dva gola prednosti (24:22), a kako se utakmica bližila kraju domaći rukometaši su bili sve sigurniji.
Srbija sutra od 17.30 igra protiv selekcije Poljske, koja je u prvom meču pobedila selekciju Alžira sa 28:27 (11:13).

Povezana vest:  Juniorska selekcija u drugom susretu izgubila od Italije