srbija_pozdrav
Srbija remizirala sa Poljskom i sačuvala šanse za OI

Muška rukometna reprezentacija Srbije odigrala je danas protiv Poljske nerešeno 25:25 (14:15) u utakmici drugog kola olimpijskog kvalifikacionog turnira u Alikanteu.
Ovim remijem Srbija je sačuvala teoretske šanse za osvajanje jednog od prva dva mesta koja vode na Igre u Londonu.
Izabranici Veselina Vukovića juče su doživeli poraz od Španije, dok je Poljska u prvom kolu savladala Alžir.
Selekcija Srbije u većem delu današnjeg meča nije ličila na tim koji je početkom godine igrao u finalu prvenstva Evrope, ali je u završnici golom Ivana Nikčevića pet sekundi pre kraja uspela da dođe do remija.
Činilo se da su Poljaci „prelomili“ meč 10-ak minuta pre kraja, kada su u timu Srbije isključeni prvo Beljanski, pa Manojlović.
Poljska je u tom periodu došla do vođstva od 23:21, a zatim je sigurnom igrom čuvala kapital do pred kraj utakmice, kada je Srbija konačano iskoristila prednost igrača više.
U prvom poluvremenu reprezentativci Srbije su takođe konstantno morali da „jure“ prednost rivala, a nekoliko puta Poljaci su postigli golove sa igračem manje na terenu.
Rukometaši Srbije sutra će od 17.30 u poslednjem kolu igrati protiv reprezentacije Alžira.

Povezana vest:  KUP EHF, ŽREB, Zvezda protiv Rusa, Metaloplastika sa Špancima