seniorke_srbija

Pobeda rukometašica Srbije u Grčkoj

Rukometašice Srbije pobedile su večeras u Amideu domaću selekciju Grčke sa 26:21 (13:11) u meču petog kola Druge grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Srpskim rukometašicama ovo je bila četvrta pobeda u kvalifikacijama, dok je Grčka zabeležila peti poraz.

Rukometašice Srbije brzo su dosle do prednosti od 7:2, ali su do kraja poluvremena dozvolile Grkinjama da smanje na 13:11. Ipak, u nastavku utakmice Srbija je potvrdila kvalitet, veoma brzo stekla vođstvo od pet golova i sigurnom igrom obezbedila nove bodove. Sledeću utakmicu Srbija će u subotu odigrati u Novom Sadu sa Portugalom.

Povezana vest:  Popović se nada pobedi protiv Lovćena u regionalnoj ligi

Dvorana: Sportski centar u Amideu. Gledalaca: oko 1.000. Sudije: Vagif Alijev i Alekper Agikašijev i (Azerbejdžan). Iskljucenja: Grčka 4, Srbija 4,

Sedmerci: Grčka 1(1), Srbija 2(2).

Grčka: Kaciparasidu3, Cirnari, Prokopidu, Papadopulu 4, Nula, Mavrogeorgi 1, Mastaka, Vasileidu 3, Anagnostopulu, Vafeidu, Strataki 1, Cakalu 7, Masmanidu, Stasinu, Kazaki 2, Leka.

Srbija: Krpež 3, Popović 2, Lekić 6, Dmitrović 2, Matić, Damnjanović 4, Erić, Rajović, Ognjenović 2, Filipović 2, Tomašević, Milošević, Liščević, Lojpur 5, Bartošić, Georgijev.

Povezana vest:  PRIPREME ZA SP, Vuković: Daćemo sve od sebe, da nam niko ne zameri