ceremonija_(1)

EP ŽENE 2012
Zatvoreno prvenstvo Evrope za rukometašice

Dodelom medalja i priznanja večeras je u Beogradu zatvoreno jubilarno 10. prvenstvo Evrope za rukometašice, čiji je domaćin bila Srbija od 4. do 16. decembra.
Šampionsku titulu, prvu u istoriji, osvojila je reprezentacija Crne Gore, koja je u finalu u Beogradskoj areni savladala dosadašnjeg prvaka, aktuelnog svetskog i olimpijskog šampiona, selekciju Norveške posle dva produžetka sa 34:31 (28:28, 24:24, 12:11).
Bronzanom medaljom okitile su se rukometašice Mađarske savladavši u borbi za treće mesto domaću reprezentaciju Srbije posle produžetka sa 41:38 (33:33, 21:19).

Makedonija

Ovogodišnji šampionat, čiji su domaćini bili Beograd, Novi Sad, Niš i Vršac, prvobitno je trebalo da bude održan u Holandiji, ali nakon što je ta zemlja 4. juna iz finansijskih razloga odustala, turnir je dodeljen Srbiji, pre svega zbog sjajne organizacije muškog šampionata u januaru.
Povezana vest:  Dalibor Čutura - novi tim menadžer muške seniorske reprezentacije Srbije