SRB celebrating

SP ŠPANIJA, TABELA

Rukometaši Španije drugi put prvaci sveta, Srbija 10!

Rukometna reprezentacija Španije osvojila je titulu prvaka sveta pošto je večeras u finalnoj utakmici u Barseloni savladala aktuelnog prvaka Evrope, selekciju Danske, sa 35:19 (18:10). Španski rukometaši okitili su se drugom planetarnom titulom, nakon uspeha 2005. u Tunisu. Ove godine na pravi način iskoristili su domaći teren i impresivnim igrama zasluženo došli do trijumfa.

U finalnoj utakmici reprezentacija Španije prosto se poigravala sa protivnikom i bukvalno ga počistila sa terena. Impresivnom igrom domaćin prvenstva stekao je već na poluvremenu plus osam golova, da bi u nastavku priredio pravu egzibiciju pred oduševljenim navijačima i deklasirao nemoćne evropske šampione sa 16 golova razlike.

Povezana vest:  Bošković selektor ženske reprezentacije Srbije

Špance je do ubedljive pobede predvodio Kaneljas sa sedam golova, Rivera je postigao šest, a Agvinagalde i Makeda po pet, dok su u redovima Danaca najefikasniji bili Molgard i Sondergard sa po

četiri gola.

Bronzanu medalju osvojila je Hrvatska, koja je u subotu pobedila Sloveniju sa 31:26.

Reprezentacija Srbije okončala je minuli šampionat na 10. mestu.

Povezana vest:  Trofej Beograda u rukometu ovog vikenda u glavnom gradu

Za najkorisnijeg igrača prvenstva u Španiji (MVP) proglašen je Danac Mikel Hansen, a najbolji strelac takođe je Danac, Anders Egert, koji je postigao 55 golova.

Proglašena je i najbolja sedmorka prvenstva: Niklas Landin (Danska), Timur Dibirov (Rusija), Alberto Entrerios (Španija), Domagoj Duvnjak (Hrvatska), Laslo Nađ (Mađarska), Hans Lindberg (Danska), Hulen Agvinagalde (Španija).