srbija danska (1)

Rukometašice Srbije izgubile od Makedonije

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je danas u Kragujevcu od Makedonije sa 25:27 (12:14), u prijateljskoj utakmici za vreme EHF nedelje. Utakmica je odigrana pred oko 600 gledalaca u dvorani „Jezero“.
Makedonske rukometašice bile su bolje od ekipe Srbije u kojoj nije bilo golmanke Katarine Tomašević, kapitena Andreje Lekić i Biljane Filipović. Srbije je vodila u 52. minutu sa 23:22, ali do kraja meča nije uspela da zadrži prednost. Najefikasnija u reprezentaciji Srbije bila je Sanja Damnjanović sa šest golova, a u selekciji Makedonije Elena Giorgijevska sa devet golova.
Selektor reprezentacije Srbije Saša Bošković ocenio je da za poraz nema opravdanja.
-Veću minutažu su dobile rukometašice koje u prethodnom period nisu mnogo igrale. Celu utakmicu smo bili u zaostatku i na kraju zasluženo izgubili – rekao je Bošković.
Prema njegovim rečima, reprezentacija Srbije je imala mnogo tehničkih grešaka i Makedonija je bila bolja.
-Devojke su umorne, ali to nije opravdanje. Morali smo da pobedimo. U svakom slučaju svesni smo šta radimo. To je najvažnije – rekao je Bošković.
Narednu kontrolnu utakmicu sa Makedonijom rukometašice Srbije odigraće u subotu.

Povezana vest:  Obradović: Ne mogu u potpunosti da budem zadovoljan igrom