juniori srb eston

Nova pobeda juniora Srbije na prvenstvu sveta

Muška juniorska rukometna reprezentacija Srbije savladala je večeras u Banjaluci selekciju Rusije sa 24:21 (10:10), u drugom kolu A grupe prvenstva sveta.
To je druga uzastopna pobeda izabranika Vladimira Dragićevića, nakon što su u nedelju uveče nadigrali vršnjake iz Francuske (25:24).
U sjajnoj atmosferi dvorane „Borik“, slično meču sa Francuzima, otpor ruskog tima slamao se do deset minuta pre kraja. Ruski rukometaši poslednje vođstvo imali su u 48. minutu (16:15), a onda je usledila serija 3-0 srpskog tima za veliki preokret.
Plus tri gola doneo je Vanja Ilić iz kontranapada (21:18), Rusi do kraja nisu uspeli da kazne nekoliko grešaka odbrane protivnika, pa je srpska selekcija zasluženo došla do novih bodova.
Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Bogdan Radivojević sa sedam i Vanja Ilić sa šest golova, dok je u ruskom timu Dmitrij Šelestjukov postigao sedam, a Dmitrij Kantemirov šest.
U ostalim mečevima A grupe šampionata za ruometaše do 21 godine Tunis je pobedio Angolu sa 26:23 (18:12), a Danska Francusku sa 29:26 (15:13).
Tabela: Danska i Srbija po 4 boda, Rusija i Tunis po 2, Francuska i Angola 0.
Utakmice trećeg kola na programu su u sredu, kada se sastaju Danska – Angola (16 sati), Francuska – Rusija (18.30) i Srbija – Tunis (21).

Povezana vest:  SUPER LIGA (16. KOLO MUŠKE I 13. KOLO ŽENSKE SUPER LIGE)