srbija svedska arena nikcevicEP 2014 DANSKA
Srpski rukometaši izgubili od Rusije na Evropskom prvenstvu

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je danas od Rusije sa 27:25 (14:14), u drugom kolu Grupe C na Evropskom prvenstvu u Danskoj.
Srbija je tako zabeležila prvi poraz u grupi, posle trijumfa nad Poljskom u prvom kolu.
„Orlovi“ će u poslednjem kolu prve faze takmičenja igrati protiv Francuske, u petak od 20.15.
Najefikasniji u srpskom timu bio je Marko Vujin sa šest golova, pet je postigao Petar Nenadić, Ivan Nikčević četiri, a Rajko Pordanović tri. Ruse je predvodio Jegor Jevdokimov sa pet pogodaka.
Srbija je dobro počela duel i sredinom prvog poluvremena vodila sa 9:5. Rusi su tada, ipak, napravili preokret i serijom 7:1 poveli sa dva gola razlike.
Rusi su poslednja četiri minuta prvog dela igre imali igrača manje, a Srbija je to uspela da iskoristi samo da na poluvreme ode sa nerešenim rezultatom (14:14).
Reprezentativci Srbije nisu se najbolje snašli na početku drugog poluvremena, što su protivnički igrači iskoristili i ponovo se rezultatski „odlepili“ serijom 4:0.
Srbija je potom uspela da se približi Rusiji na gol zaostatka, ali ne i da izjednači, pa su Rusi tako došli do prve pobede na takmičenju.