fra blr

EP DANSKA 2014

Francuska prvi finalista prvenstva Evrope u Danskoj

Aktuelni olimpijski šampioni, rukometaši Francuske, prvi su finalisti prvenstva Evrope u Danskoj pošto su večeras u polufinalu savladali selekciju Španije sa 30:27 (12:14).
U nervoznoj igri „tikolori“ su do uspeha došli posle velike i izjednačene borbe. Gubili su na poluvremanu sa dva gola razlike, ali su u nastavku potvrdili kvalitet i preokretom stigli trijumfa.
Rukometaši svetskog prvaka Španije držali su se do pet minuta pre kraja meča, kada su izjednačili rezultat. Međutim, Francuzi su iz brzih napada ponovo stekli tri gola prednosti i rutinski okončali duel za trijumf.
Pobednika su do uspeha predvodili Abalo sa osam i Porte sa sedam golova, dok je kod Španaca najefikasniji bio Kaneljas sa 10.
U meču za titulu, u nedelju od 17.30 sati, Francuska čeka pobednika druge polufinalne utakmice u kojoj se večeras od 21 sat sastaju domaćin Danska i Hrvatska.

Povezana vest:  Selektor Vuković relativno zadovoljan grupom