ana ivanovic 1 photo  Bradley Kanaris  Getty Images Sport

Ivanović u osmini finala turnira u Madridu

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u osminu finala WTA turnira u Madridu pošto je danas u šesnaestini finala savladala Ukrajinku Elinu Svitolinu u dva seta – 6:3, 6:4.
Ivanovićeva je bez većih problema slavila nad sedam godina mlađom protivnicom, trenutno 21. ma WTA listi, uprkos povremenim oscilacijama u igri.
Uvodni set dobila je nakon brejka u četvrtom gemu (3:1), u nastavku borbe talentovana Ukrajinka pružila je čvršći otpor, povela sa 2:0 i dugo pretila izjednačenjem, ali je Srpkinja pravovremeno reagovala i ukupno trećim brejkom (5:4) trasirala put ka uspehu.
Ivanovićeva nije prokockala ukazanu priliku iskoristivši drugu meč loptu nakon 82 minuta igre za šestu pobedu nad Svitolinom u isto toliko dosadašnjih međusobnih duela.
U meču za četvrtfinale Ivanovićeva čeka bolju iz duela u kojem se kasnije večeras sastaju Nemica Julija Gergeš i Karla Suarez Navaro iz Španije.
Turnir u Madridu igra se za ukupan nagradni fond od 4,18 miliona evra.

Povezana vest:  WTA ISTBURN, Marion Bartoli pobednica turnira u Istburnu