noleATP ROLAN GAROS 2010

Đoković uz malo muke do trećeg kola

Treći reket sveta Novak Đoković pobedio je sa 3:0 u setovima (6:1,6:4,6:4) Japanca Kejija Nišikoru na Otvorenom Prvenstvu Francuske.

Posle lako dobijenog prvog seta Đokoviću se, očigledno, stegla tuka, a Japanac je „dobio krila“ i počeo da pogađa. Drugi set je završen rezultatom 6:4 za Đokovića ali je bilo neizvesno do samog kraja seta. I samo vreme provedeno na terenu – 29 minuta prvi seta i čak 73 minuta drugi set dovoljno govore o borbi koja se odigravala na terenu. Đoković je dosta grešio što govori podatak da je imao čak devet duplih servis grešaka i tri asa ali je upisao i 31 viner. U trećem setu Japanac je imao prilike da, pri rezultatu 4:3 za Išikorija ima šanse da dođe do brejka i odvede meč u neizvesnu završnicu ali Đoković to nije dozvolio. U trećem setu jeNole čak i pao, tašnije zglob je „popustio“ ali se Nole brzo vratio u igru a ta povreda – zglob leve noge nije uticao na igru Đokovića.

Povezana vest:  Đoković bez šansi protiv Zvereva u finalu Rima

Viktor Hanesku (Rumunija) biće protivnik Đokoviću u trećem kolu. U međusobnim duelima Nole vodi sa 3:0 u pobedama.